Wycieczka do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie

3 listopada 2016 roku klasa I a udała się na warsztaty czytelniczo - plastyczne do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie.

Celem zajęć było zapoznanie uczniów z głównym bohaterem książki M. Kownackiej pt. „ Plastusiowy pamiętnik ”. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali przygód Plastusia. Dzieci dowiedziały się, kto podsunął autorce pomysł stworzenia tej zabawnej postaci. Plastuś „opowiedział” najmłodszym o Tosi - dziewczynce, która ulepiła go z plasteliny oraz o drewnianym piórniku. Dzieciom bardzo przypadła do gustu historia o rozbawionych kredkach, pisakach, gumce „myszce” i innych przyborach szkolnych. Każde dziecko zapragnęło mieć takiego przyjaciela w piórniku, dlatego też na zakończenie zajęć uczniowie ulepili kolorowe Plastusie.

26-02-2017, admin