WYCIECZKA DO EUROPEJSKIEGO CENTRUM BAJEK IM. KOZIOŁKA MATOŁKA

GRUPA 3-4 LATKI A

12 października 2018 roku dzieci z grupy 3-4 latków A wybrały się na wycieczkę do Pacanowa. Celem naszej podróży było zwiedzenie Europejskiego Centrum Bajek im. Koziołka Matołka – wystawy „Bajkowy świat”, która utrzymana jest w charakterze interaktywnej zabawy. Odwiedzając Europejskie Centrum Bajek znaleźliśmy się w wyśnionej bajce, pełnej kolorów i niespodzianek. Bajkowa podróż była jedną wielką przygodą, w której pośrednikiem między światem bajek a rzeczywistością byli bajkowi przewodnicy. Ekspozycje zostały przygotowane tak aby pobudzić wyobraźnię dziecięcą i zaangażować dziecko do aktywnego zdobywania wiedzy z zakresu bajek, baśni i legend. Po zwiedzeniu wystawy udaliśmy się do ogrodu zmysłów z altanami, który otacza ten budynek. W ogrodzie na świeżym powietrzu zjedliśmy poczęstunek przygotowany przez panie z kuchni z naszego przedszkola . Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do przedszkola. Przeżycia jakich dzieci zaznały w „Centrum bajki” towarzyszyły dzieciom przez kilka kolejnych dni. A jak bawiliśmy się można zobaczyć na zdjęciach.

23-10-2018, admin