Zajęcia otwarte w grupie Kaczuszki

20 lutego w grupie ,, Kaczuszki ‘’ odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt : ,,W krainie legend”. Głównym celem zajęć było zapoznanie dzieci z legendą ,,O Lechu Czechu i Rusie” oraz utrwalenie wiadomości o naszej ojczyźnie – Polsce. Dzieci brały aktywny udział w zajęciach, chętnie wypowiadały się na temat wysłuchanego tekstu. Ponadto wykazały się znajomością symboli narodowych ,umiejętnością dobierania obrazków do wysłuchanej legendy, układania obrazka z pociętych części, wyszukiwania słów na podaną samogłoskę, przeliczania w zakresie 10, rozpoznawania figur geometrycznych. Nie zabrakło również zabaw muzyczno – ruchowych, podczas których dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalno – taneczne. Rodzice obserwujący zajęcia mogli poznać sposoby pracy nauczycielki z dziećmi, a także zaobserwować swoje dziecko na tle grupy.

01-03-2020, admin