Zajęcia w grupie "Kaczuszki"

W dniu 9 listopada 2020 roku w grupie ,, Kaczuszki ‘’ odbyły się zajęcia wychowawczo - dydaktyczne na temat: ,,Narodowe Święto Niepodległości”. Celem zajęć było rozwijanie u dzieci zainteresowań historią naszego kraju oraz kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku do symboli narodowych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie wypowiadały się na temat wysłuchanego wiersza oraz ilustracji. Zaśpiewały hymn państwowy. Ponadto wykazały się znajomością symboli narodowych i umiejętnością globalnego czytania wyrazów. Pięknie recytowały wiersz pt. ,,Kto ty jesteś?”. Świetnie poradziły sobie z układaniem obrazka z pociętych części oraz przeliczaniem w zakresie 10. Na zakończenie zajęć dzieci pokolorowały symbole narodowe – godło i flagę Polski.

28-11-2020, admin