PODSUMOWANIE AKCJI „GÓRA GROSZA”

Od kilku już lat, także i w bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się do akcji „GÓRA GROSZA”organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest jednak działanie edukacyjno - wychowawcze – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Rodzice i uczniowie naszej szkoły i tym razem nie zawiedli. Każdy przyniósł tyle , ile mógł, w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.

Dzięki zebranym w naszej szkole monetom Góra Grosza urosła i waży więcej o 90 kg i jest cenniejsza o 1751,56 zł .

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie, włożony trud i każdy grosik!

Pedagodzy szkolni

01-03-2020, admin