Projekt edukacyjny "O jak odżywianie"

W dniu 30.05.2017 roku w ramach realizacji obowiązkowych projektów edukacyjnych odbył się w gimnazjum turniej wiedzy dla klas II "Żyj smacznie i zdrowo". Celem projektu było upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym wiedzy na temat prawidłowego żywienia oraz kształtowanie pozytywnej postawy wobec spożywania zdrowych produktów żywieniowych.

Zadaniem uczestników projektu było zorganizowanie, przygotowanie i przeprowadzenie turnieju, w którym rywalizowały drużyny z klas II. Konkurencje dotyczyły znajomości składników pokarmowych , skutków niedoboru witamin i soli mineralnych oraz zasad prawidłowego odżywiania. Podczas turnieju panowała zdrowa rywalizacja między klasami. Pierwsze miejsce zajęła klasa II c. Uczestnicy projektu przygotowali również degustację zdrowej żywności. W tym dniu w menu śniadaniowym królowały koreczki warzywno – owocowe, pyszne soki oraz można było pochrupać jabłka i marchewki. Chętnych do degustacji nie brakowało.

Nad przebiegiem turnieju czuwały opiekunki projektu pani Agnieszka Gach i Anna Skubera.

15-06-2017, admin