Realizacja projektu "Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii".

W bieżącym roku szkolnym „5 latki A” i „5 latki B” biorą udział w projekcie „Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii”. Jego głównym zadaniem jest realizacja zadań określonych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego oraz ich rozszerzanie, w celu pobudzania aktywności artystycznej dzieci. Na potrzeby projektu wykorzystane zostały bajki psychoedukacyjne, napisane przez autorkę książek z zakresu bajkoterapii - Marię Molicką. Bohater bajki czytanej dzieciom mierzy się z podobnym problemem do tego, z którym może na swojej życiowej drodze napotkać dziecko.

Aby wywiązać się z założonych celów w projekcie „Misie” i „Motylki” wraz z wychowawcami zrealizowały pierwszy blok tematyczny pt. „Spotkanie z małym pajączkiem”.

Dzieci z zaangażowaniem wysłuchały bajki o pajączku i omówiły emocje jakie przeżywał główny bohater. Następnie z radością przystąpiły do wykonania pajęczyny oraz pająka.

16-11-2020, admin