,, Sapere aude ”

W dniu 14.06.2017r. w Liceum Ogólnokształcącym im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie odbyło się uroczyste podsumowanie III Staszowskiego Konkursu Wiedzy o Świecie Antycznym .. Sapere aude”. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Starosta Staszowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Staszów. Konkurs miał charakter interdyscyplinarny i przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu staszowskiego i powiatów ościennych, którzy wykazują szczególne zainteresowanie kulturą antyczną. Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Staszowie zdobyli 2 tytuły laureata i 5 tytułów finalisty. Laureatami konkursu zostali: Małgorzata Tomporowska ( kl. II d) i Eliza Czapla ( kl. III b) – opiekun pani Izabella Arendarska. Tytuł finalisty wywalczyli: Małgorzata Rajca ( kl. I b), Olga Skrzypek ( kl. I a) – opiekun pan Bogdan Pióro oraz Kinga Bernyś ( kl. III a), Liliana Szumska ( kl. kl. II b), Weronika Palimąka ( kl. II d) – opiekun pani Izabella Arendarska. Interesującym podsumowaniem konkursu była prezentacja przygotowana przez staszowskich licealistów na temat ubiorów antycznych. Laureaci i finaliści ubiegający się o przyjęcie do LO im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie otrzymują 4 punkty podczas postępowania kwalifikacyjnego.

Autor: Izabella Arendarska

22-06-2017, admin