SMACZNE ŚWIĘTA – warsztaty kulinarne

Od dawna wiadomo, że Święta Bożego Narodzenia nie obeszłyby się bez tradycyjnych wypieków, dlatego 19 grudnia nasze przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, podczas których piekły pierniczki. Najpierw dzieci poznały niezwykły przepis na ciastka oraz dowiedziały się z jakich składników powstanie ciasto. Po przygotowaniu teoretycznym i dokładnym umyciu rączek zabrały się do wałkowania ciasta, a następnie za pomocą foremek wycinały róże kształty pierniczków i układały je na blaszkach do pieczenia. Zapach korzennych przypraw unosił się w całym przedszkolu, a mali cukiernicy zabrali swoje wypieki do domu.

15-01-2019, admin