SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

W dniu 17 maja odbyło się spotkanie z pszczelarzem. Celem spotkania było popularyzowanie wiedzy na temat znaczenia i roli owadów zapylających (pszczoły, trzmiele) w środowisku naturalnym, zwrócenie uwagi na zagrożenia ekologiczne wynikające z ciągle malejącej ilości pszczół, przedstawienie przez pszczelarza możliwości ochrony przyrody, będącej źródłem surowców niezbędnych do wytwarzania produktów pszczelich oraz zapoznanie dzieci z wartościami odżywczymi i leczniczymi produktów pszczelich.

Spotkanie poszerzyło wiedzę dzieci na temat pszczelarstwa oraz umożliwiło kontakt z produktami stworzonymi przez naturę.

25-06-2019, admin