Sukcesy w Wojewódzkim Konkursie „Bezpieczeństwo na piątkę”.

Organizatorem konkursu jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, a współorganizatorami: Kuratorium Oświaty, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Automobil Kielecki, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach.

Konkurs kierowany jest do wszystkich uczniów klas piątych szkół podstawowych z całego województwa świętokrzyskiego. Celem jest utrwalenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także przygotowanie dzieci do bezpiecznego i rozważnego spędzania czasu wolnego.

Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 im. T. Kościuszki w Staszowie reprezentowała 3 osobowa drużyna w składzie: Irmina Lesiak, Mateusz Wróbel, Wiktor Nowak pod kierunkiem p. Renaty Patrzałek. Drużyna zdobyła I miejsce w etapie powiatowym. W finale wojewódzkim szczęście dopisało drużynie kibiców pod kierunkiem p. Katarzyny Cymerys. Zajęli III miejsce. Maksymalną punktację otrzymała także praca plastyczna „Bądź widoczny” pod kierunkiem p. Katarzyny Zielińskiej oraz opracowanie z zakresu prewencji kryminalnej pod hasłem „Jaka jest moja szkoła – zagrożenia występujące na jej terenie oraz propozycje rozwiązań, mogących wpłynąć na ich ograniczenie” p. Grażyny Kwiecień.

Dziękujemy również Rodzicom oraz nauczycielom: p. Ewie Nowak i p. Agnieszce Banasik.

23-02-2017, admin