Wycieczka do piekarni

W dniach 29 i 30 maja 2019 grupy sześciolatków A i C odbyły wycieczki edukacyjne do Piekarni Mechanicznej GS w Staszowie. Dzieci oprowadzone zostały po zakładzie produkcyjnym przez pana kierownika, który opowiedział o swojej pracy oraz zapoznał przedszkolaków z procesem technologicznym wypieku pieczywa i ciast. Dzieci oglądały piece : tradycyjny 3 trójkomorowy i nowoczesny –obrotowy, maszyny oraz sprzęt jakim dysponuje piekarnia. Pracownicy poczęstowali wszystkich świeżymi wypiekami. W końcowej części spotkania dzieci formułowały z ciasta własne bułeczki, precle i rogaliki.

12-06-2019, admin