Wycieczka „Kotków” do Pacanowa

„W Pacanowie kozy kują, Więc Koziołek, mądra głowa,

Błąka się po całym świecie, Aby dojść do Pacanowa.”

W środę 19 października czterolatki wybrały się na wycieczkę do Pacanowa. Celem podróży było zwiedzenie Europejskiego Centrum Bajek im. Koziołka Matołka. Na miejscu dzieci powitał gospodarz Koziołek Matołek. Wróżka i Kopciuszek oprowadziły po czarodziejskiej krainie Bajek, gdzie mogliśmy się przenieść w „Bajkowy świat”. Dzieci udały się także się w podróż zaczarowanym pociągiem, a gdy poczuli się zmęczeni udali się do „Czarodziejskiego ogrodu”. Wzięliśmy także udział w warsztatach pt. Ekoludek podczas których dzieci z ekologicznych materiałów zrobili swojego ekologicznego przyjaciela . Po tych licznych wrażeniach dzieci wesoło spędziły czas na placu zabaw. Szczęśliwi i zadowoleni wszyscy wrócili do domu.

06-11-2022, Wioletta Korczak