Zbiórka pieniędzy na budowę hospicjum dla dzieci "Dom Aniołków"

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele

Informujemy, że nasza szkoła przyłączyła się do II ogólnopolskiej zbiórki publicznej, z której zebrane fundusze zostaną przeznaczone na budowę i wyposażenie w niezbędny sprzęt medyczny DOMU HOSPICYJNEGO DLA DZIECI inaczej zwanego DOMEM ANIOŁKÓW.

Z inicjatywą budowy domu dla dzieci chorych na nowotwory wystąpiła FUNDACJA „Z SERCA DLA SERCA”.

Dom, który chce stworzyć fundacja ma być rodzinnym domem, w którym gościć będzie przede wszystkim miłość i wsparcie, tak, aby przez ten czas każdy terminalnie chory mógł być po prostu ze swoja kochającą rodziną.

W ubiegłym roku w zbiórce brało udział ponad 250 szkół z całej Polski, zebrano na ten cel 193 954 zł 57 gr. Kwota ta jednak nie jest wystarczającą, dlatego też i w tym roku, po raz kolejny fundacja rozpoczyna ogólnopolską zbiórkę.

Dom hospicyjny ma zostać zbudowany na styku 3 województw: podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego we wsi Kępie Zaleszańskie.

W związku z powyższym zwracamy się do wszystkich o wsparcie powyższej akcji. Zgromadzone pieniążki będą zbierane przez 3 trójkę szkolnych wolontariuszy do specjalnych puszek otrzymanych od fundacji.

Zbiórka trwać będzie na terenie naszej szkoły do końca marca tak, aby zebrane środki mogły zostać następnie przeliczone i przekazane na konto fundacji do końca miesiąca kwietnia, kiedy to kończy się ona na terenie całego kraju.

Za zbiórkę pieniężną na budowę domu hospicyjnego dla dzieci chorych na nowotwory przeprowadzaną na terenie szkoły odpowiedzialni są opiekunowie i cała rada SU.

Pamiętajmy, że każdy gest nawet najdrobniejszy … zmienia świat, czyjś świat.

24-01-2020, admin