Dni Profilaktyki w Przedszkolu nr 4

W dniach 27.04.2016 – 28.04.2016r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy

Dni Profilaktyki.

W dniu 27.04.2016r. odbyło się dla wszystkich przedszkolaków spotkanie z policjantem panem Mariuszem Domagałą. Tematem pogadanki było „ Jak uniknąć zagrożeń w ruchu drogowym i w życiu codziennym”.

Pan policjant w interesujący dla dzieci sposób opowiedział o wielu niebezpiecznych sytuacjach na drodze i w codziennym życiu oraz udzielił cennych wskazówek jak zachować się w wielu zagrażających zdrowiu i życiu momentach. Przedszkolaki mogły pochwalić się przed policjantem znajomością numerów alarmowych i wzbogacić swoją wiedzę o ważnej, odpowiedzialnej pracy policjantów.

W kolejnym dniu naszym gościem w przedszkolu była pani Dominika Okoń – ratownik medyczny. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych miały możliwość przyjrzenia się strojowi gościa i poznania pracy ratownika medycznego. Pani pokazała przedszkolakom w jaki sposób osłuchuje się stetoskopem, opatruje rany i bandażuje poszkodowanych w wypadkach. Nauczyła dzieci udzielania pomocy osobie nieprzytomnej. To interesujące spotkanie bardzo spodobało się przedszkolakom.

09-05-2016, admin