Betlejemskie Światło Pokoju

9 grudnia wczesnym rankiem cała brać zuchowa ze staszowskiej jedynki wraz z panią dyrektor Katarzyną Stawińską, z instruktorami, rodzicami, z ks. Pawłem Maciągiem z parafii św. Ducha wyruszyła po Betlejemskie Światło Pokoju do Zakopanego. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Inżynierii Miejskiej i udział w warsztatach „Jak to lata”, a następnie zwiedzanie Sanktuarium w Łagiewnikach. Drugiego dnia wraz z zuchami z całej Polski zuchy ze Staszowa brały udział w warsztatach świątecznych i w kuligu. Zabawy było co niemiara. Wieczorem organizatorzy Zlotu zapewnili zuchom dodatkową atrakcję – film „Vaiana – skarb oceanu”. Trzeciego dnia około godziny 12:00 wszyscy udali się na Głodówkę gdzie na uroczystej mszy świętej zostało przekazane Betlejemskie Światło Pokoju. Reprezentacja zuchów ze Staszowa odebrała Światło z rąk Naczelniczki ZHP hm. Małgorzaty Sinicy. Z przekazanym Światłem cała brać harcerska wyruszyła do Staszowa, aby podzielić się Nim z mieszkańcami.

20 grudnia zuchy przekazały Betlejemskie Światło Pokoju: Burmistrzowi Miasta i Gminy Staszów, Staroście Powiatowemu, Pani Prezes Elektrowni w Połańcu, Wójtowi Rytwian, Państwu Drzymalskim, Państwu Gozdkom, Główczyńskim, Panu Skowronowi, Panu Susce i Panu Wiąckowi oraz dzieciom z domu Dziecka w Ostrowcu Świętokrzyskim.

„Betlejemski płomień to łańcuch pokoju i braterstwa, który duchowo łączy wszystkich, którzy go posiadają”.

Małgorzata Kałamaga - Pióro

09-04-2017, admin