Oferta Przedszkola nr 4 im. T. Kościuszki w Staszowie.

Przedszkole nr 4 im. T. Kościuszki jest przedszkolem samorządowym, prowadzonym przez Gminę Staszów. Czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 16:00. Godziny bezpłatne w ramach, których realizowana jest Podstawa Programowa Wychowania Przedszkolnego, obowiązują między 8:00 a 13:00.

Przedszkole posiada dziewięć oddziałów, a każdy z nich ma swoją nazwę. Każdy oddział przedszkolny obejmuje dzieci w zbliżonym wieku, z uwzględnieniem ich potrzeb, zainteresowań i uzdolnień. W godzinach porannych odbywają się najczęściej zabawy indywidualne lub zespołowe o charakterze organizacyjnym, integracyjnym, porządkowym, które prowadzą nauczycielki poszczególnych grup w zależności od potrzeb wychowanków. Czas popołudniowy pobytu w przedszkolu wypełniają swobodne zabawy inicjowane przez dzieci, zabawy konstrukcyjne, indywidualna praca z dzieckiem, prowadzenie zajęć wyrównawczych.

W naszym przedszkolu obok podstawowej opieki, dziecko w formie zabawy i relaksu może zdobyć wiele wiadomości oraz rozwinąć swoje zainteresowania w zakresie mowy i myślenia, pojęć matematycznych, edukacji społeczno - moralnej, zdrowotnej, ruchowej, przyrodniczej, kulturowo-estetycznej, muzycznej i komunikacyjnej.

W pracy wychowawczej szczególną uwagę zwracamy na kulturę osobistą, pozytywny stosunek do rówieśników oraz wspieranie rodziny w zakresie rozwiązywania problemów wychowawczych z dziećmi. Stwarzamy każdemu dziecku szansę rozwoju na miarę jego możliwości. Chcemy wychować dziecko z bogatą wyobraźnią twórczą, zdolne do własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły i inspiracje płynące od innych osób oraz gotowe szukać nowych, lepszych i oryginalnych rozwiązań.

Zajęcia prowadzone w naszym przedszkolu dostosowane są do możliwości, zainteresowań i potrzeb dzieci oraz oczekiwań rodziców. Ponadto:

• w naszym przedszkolu każde dziecko jest dla nas ważne i jest kimś wyjątkowym,
  • zapewniamy dobrą opiekę i wychowanie dzieci,
  • dbamy o wszechstronny rozwój wychowanków,
  • wykorzystujemy w pracy atrakcyjne metody nauczania,
  • uwzględniamy indywidualne podejście do każdego dziecka,
  • zatrudniamy kreatywną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która dba o ciepłą
    i domową atmosferę oraz komfort naszych małych podopiecznych i ich rodziców,
  • posiadamy funkcjonalne i estetyczne sale zajęć, które są bardzo dobrze wyposażone
    w zabawki i pomoce dydaktyczne,
  • promujemy zdrowy styl życia,
  • oferujemy trzy posiłki dziennie: śniadanie, obiad, podwieczorek (między posiłkami dzieci otrzymują owoce i wodę mineralną) zgodne z normami żywieniowymi,
  • jesteśmy otwarci na współpracę z rodzicami,
  • nie jesteśmy obojętni na cierpienie i potrzeby innych, dlatego angażujemy się w różne akcje charytatywne,
  • organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi,
  • doskonale przygotowujemy dziecko do podjęcia nauki w szkole,
  • współpracujemy z instytucjami i placówkami na terenie miasta,
  • posiadamy plac zabaw wyposażony w zjeżdżalnie i huśtawki, z których korzystają dzieci podczas codziennych zabaw na powietrzu,
  • aby dzieci czuły się dobrze w otaczającym świecie, staramy się podtrzymywać i wzmocnić ich naturalny kontakt z przyrodą poprzez spacery i wycieczki.

Organizujemy dla naszych wychowanków i ich rodzin imprezy okolicznościowe, które stały się swoistą tradycją naszego przedszkola:

• Dzień Przedszkolaka/ Pasowanie na Przedszkolaka,
  • Dzień Pluszowego Misia,
  • Andrzejki,
  • Mikołajki,
  • Spotkanie Wigilijne, Jasełka,
  • Dzień Babci i Dziadka,
  • Bal Karnawałowy,
  • Powitanie Wiosny,
  • Dzień Ziemi,
  • Tydzień z Profilaktyką,
  • Święto Rodziny,
  • Zakończenie Roku Szkolnego.

W przedszkolu organizowane są bezpłatne zajęcia:

• Język angielski – dwa razy w tygodniu (w grupach młodszych 15 min./w grupach starszych 30 min. zajęć dydaktycznych)
  • Religia - dwa razy w tygodniu, (w grupach młodszych 15 min./w grupach starszych 30 min.)
  • Zajęcia logopedyczne,
  • Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne.
09-10-2023, Wioletta Korczak