Montaż słowno-muzyczny okazji Narodowego Święta Niepodległości

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. W naszej szkole 7 listopada 2019r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowanej przez uczniów klasy II B. Zaprezentowany program artystyczny przypomniał ważne wydarzenia historyczne – od utraty wolności przez Polskę w wyniku rozbiorów – po jej odzyskanie 11 listopada 1918 r. Wszyscy w skupieniu wysłuchali także wiersze i pieśni patriotycznych. Była to dla uczniów wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.

07-11-2019, admin