„Na straganie”

Chcąc przybliżyć tematykę witamin zawartych w warzywach i owocach, dzieci z kl. II b pod kierunkiem pani Uli Borkowskiej i Renaty Nowak zaprezentowały inscenizację wiersza J. Brzechwy „Na straganie”. Przedstawienie odbyło się 23 listopada 2016r. dla przedszkolaków.

Uczniowie zaśpiewali piosenkę „ Zupa jarzynowa”, a następnie recytowali wiersz „ Pan pomidor”. Na koniec uczniowie zadawali przedszkolakom zagadki na temat znanych owoców i warzyw, a oni bardzo chętnie na nie odpowiadali.

Wszyscy z zaciekawieniem oglądali scenki z życia warzyw, w które wcielali się drugoklasiści. Tym bardziej, że uwagę przyciągały piękne stroje dzieci.

Przedstawienie wszystkim się bardzo podobało.

02-02-2017, admin