Grupa "Sówek" zakłada hodowle fasoli

Jednym z zadań podczas nauki zdalnej w grupie "Sówek" było wyhodować fasolę. Do tego celu każdy przedszkolak przygotował po kilka nasion fasoli „Jaś”, mały słoik, gazę i gumkę. Dzieci przy pomocy rodziców naciągnęły na słoik gazę i przymocowali ją gumką. Palcem wsadzili gazę do środka słoika, aby powstał dołek, w którym umieścili nasiona. Do słoika wlali wody, tak, aby nasiona były stale wilgotne. Dzieci codziennie obserwowały swoją fasolkę, którą ustawili na parapecie okiennym, żeby miała dostęp do światła. Co jakiś czas dzieci dzieliły się zdjęciami, na jakim etapie kiełkowania są ich fasolki.

Po jakimś czasie fasola napęczniała, zmarszczyła się, pękła i pojawiły się pierwsze zielone kiełki. Potem pokazywały, że ich fasolki mają korzenie, które zaczynają się rozrastać. Ogromna radość pojawiła się u dzieci wtedy, gdy roślinki zaczęły rosnąć i pojawiły się pierwsze liście, potem drugie i kolejne. Niektórzy już wysadzili swoje roślinki do ogródka i teraz będą czekać na etap kwitnienia i na obfite zbiory :).

Autor: Katarzyna Zielińska

21-04-2020, admin