III ŚWIĘTOKRZSZYSKA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA

W środę – 18 października 2023 roku - połączone siły najstarszych przedszkolaków z grupy "Tygryski" i 5- latków z grupy „Koty” przystąpiły do etapu gminnego rozgrywek sportowych w ramach III Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka organizowanej przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Zawody miały na celu zachęcić dzieci do zabawy ze sportem oraz propagować zdrowy styl życia. Miejscem tego wydarzenia była sala sportowa Szkoły Podstawowej nr 1 w Staszowie. 12 - osobowe drużyny rywalizowały w czterech konkurencjach: biegu sztafetowym, torze przeszkód, skoku w dal i rzucie woreczkiem do celu. Emocje były ogromne. Nasze przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem walczyły o każdy punkt, których suma decydowała o końcowej kolejności zespołów. Wielkie podziękowania dla nich za wspaniałą postawę sportową i rywalizację w duchu fair play. Brawo dla Was!!!

Po krótkiej przerwie przyszedł czas na ogłoszenie wyników i nagrody.

Drużyny otrzymały dyplomy, a każdy przedszkolak medal co było bez wątpienia wyjątkowym przeżyciem.

12-11-2023, Wioletta Korczak