Wycieczka do bawialni „Fabryka Zabawy” w Tarnobrzegu

Sala zabaw – to wymarzone miejsce dla przedszkolaków, w którym mogą aktywnie i atrakcyjnie spędzić czas. Dlatego też we wtorek 22.10.2019r. dzieci z oddziału 4 – latki „A” i 4 – latki „B” Przedszkola nr 4 w Staszowie wyruszyły na wycieczkę do bawialni „Fabryka Zabawy” w Tarnobrzegu.

Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę.

Po niecałej godzinie podróży dotarliśmy na miejsce, gdzie po zdjęciu wierzchniej odzieży i obuwia, dzieci ruszyły do zabawek. Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z wielu przejść, zjeżdżalni, tunelów i basenów z kolorowymi piłeczkami. Wiele radości dzieciom sprawiły również: ruchome ścianki, mega trampolina, tor gokartowy, huśtawki.

Po dwu godzinnym pobycie spędzonym na aktywnych zabawach ruchowych, dzieci spaliły mnóstwo kalorii i aby nabrać sił na nowo zapełniły brzuszki smacznymi przekąskami w bufecie.

Pobyt w bawialni minął nam bardzo szybko, a nawet za szybko. Dzieci były zachwycone nowo poznanym miejscem. Zadowolone, nieco zmęczone i pełne wrażeń wróciły do Przedszkola z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzą salę zabaw.

Wizyta w bawialni pozwoliła nie tylko doskonalić sprawność fizyczną przedszkolaków, ale także stanowiła doskonałą okazję do rozładowania niespożytych pokładów dziecięcej energii i - co najważniejsze – radosnej zabawy.

17-11-2019, admin