Wycieczka do Kopalni Soli „Wieliczka”

22 września klasa III a odbyła wycieczkę do Kopalni Soli „Wieliczka”. Była to pełna przygód wędrówka przez zabytkowe podziemia kopalni połączona z odkrywaniem sekretów krainy Solilandii . Uczniowie otrzymali zadanie odnalezienia bajkowych postaci Soliludka i Skarbnika, a także pewnych przedmiotów ( między innymi mapy i latarki) pomagających dotrzeć do celu. Po drodze dzieci podziwiały niepowtarzalne komory i kaplice, jeziora solankowe, wykute w soli chodniki, rzeźby i płaskorzeźby. Wyprawę zakończyło spotkanie ze Skarbnikiem, który podsumował dokonania małych odkrywców i sprawdził zdobytą przez nich wiedzę w czasie rozwiązywania quizu. Wszystkie dzieci dostały pamiątkowe dyplomy i plakietki, a także smakujące wybornie solilizaki. To była wspaniała wycieczka!

02-10-2017, admin