" Świetlicowy Quiz Wiedzy Mały Patriota z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości "

Dnia 09.11.2018r. w naszej świetlicy postanowiliśmy w szczególny i uroczysty sposób obchodzić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na nasze zajęcia zaproszona została Pani wicedyrektor K.Stawińska.Zajecia rozpoczęliśmy od wspólnego odspiewania piosenki pt. "Jestem Polką i Polakiem ". Zarówno dzieci jak i cała sala przybrały barwy biało-czerwone. Świetliczaki pracowały w 4 grupach, w których rozwiązywaly zagadki o polskich symbolach narodowych, bawiły się w głuchy telefon z hasłami patriotycznymi, układały puzzle,rozpoznawały polskie dziecięce pieśni patriotyczne, rozwiązywały krzyżówkę tematyczną, a następnie w zabawie "burza mózgów " określały naszą ojczyznę. Na podsumowanie na biało-czerwonych serduszkach dzieci zaznaczyły własne odczucia po przeprowadzanych zajęciach. Pięknym akcentem było również wręczenie dyplomów "Jestem małym patriotą i szanuję symbole narodowe " przez Panią wicedyrektor, której serdecznie dziękujemy za przybycie.
Grupa klas 1A, 1B
P.Małas