Akcja charytatywna „Misja opatrunek dla Zambii”

Odpowiadając na wezwanie Tygodnia Misyjnego oraz ogłoszonego przez papieża Franciszka Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego społeczność naszej szkoły pod kierunkiem pedagogów szkolnych p. Grażyny Kwiecień i p. Katarzyny Zielińskiej włączyła się aktywnie w diecezjalną akcję "Misja opatrunek dla Zambii" organizowaną przez Dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Sandomierskiej księdza Daniela Korycińskiego. Nasi uczniowie zbierali bandaże zwykłe i elastyczne, plastry, kompresy, gazę i rękawiczki jednorazowe niezbędne do leczenia małych i dużych pacjentów przebywających w szpitalu im. kardynała Kozłowieckiego w Lusace oraz Misyjnym szpitalu w Katondwe w Zambii. W dzieło pomocy misjom włączyli się również nauczyciele i rodzice. Zebraliśmy dużą ilość różnego rodzaju środków opatrunkowych, które z radością przekazaliśmy w dniu 15 listopada 2019r. na rzecz potrzebujących. Po raz kolejny udowodniliśmy, że mamy otwarte serca i umysły na pomoc potrzebującym.

Bardzo dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom za zaangażowanie.

17-11-2019, admin