Każdą kroplę łap, bo woda to skarb!!!

22 marca 2021r. przedszkolaki z grupy 5 B obchodziły Światowy Dzień Wody.

Ten dzień miał na celu uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin, rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów), muzycznych oraz badawczych. Ćwiczyły umiejętność wnioskowania o zjawiskach przyrodniczych na podstawie obserwacji i doświadczeń: Jaka jest woda? Czy coś w tej wodzie jest? Co pływa w wodzie, a co tonie? Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki (woda kapiąca z kranu, gotująca się w czajniku, napuszczana do wanny, płynąca w strumyku, deszcz). Najwięcej satysfakcji sprawiły im ćwiczenia oddechowe: burza w szklance wody, gdzie trzeba było wprawić wodę w ruch za pomocą słomek oraz eksperymenty. Zadania przeplatane były muzyką i zabawami rytmicznymi. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!.

30-05-2021, admin