Praca zdalna w przedszkolu

Praca zdalna w przedszkolu stała się koniecznością z powodu pandemii, która została ogłoszona w naszym kraju. Dzieci musiały zostać w domach i pod opieką rodziców kontynuować edukację przedszkolną a nauczyciele przenieśli swoją pracę, prowadząc zajęcia na odległość.

Od 29.03.2021r. do 16.04.2021r w przedszkolu kontynuowana była realizacja podstawy programowej. Do tego czasu należało się przygotować do prowadzenia zajęć, wybrać optymalny sposób przekazywania informacji, uzgodnić z rodzicami sposób i formę ich dostarczania.

W procesie tym współpracujemy na bieżąco z Rodzicami, Panią Dyrektor i całym Gronem Pedagogicznym.

Swoją aktywność, jako wychowawcy i nauczyciele rozpoczęliśmy od poinformowania Rodziców o organizacji i sposobach realizacji kształcenia na odległość. Zostały uruchomione poczty grupowe oraz założone konta grupowe na Facebook. Nauczyciele umożliwili też Rodzicom, w razie pilnej potrzeby, bezpośredni kontakt telefoniczny.

Jak wygląda nasza praca zdalna?

Otóż, nauczyciele codziennie pocztą elektroniczną wysyłają propozycje zabaw i zajęć edukacyjnych do wszystkich Rodziców, dołączając jako załączniki pliki graficzne – kart pracy, kolorowanki, pliki muzyczne – piosenki mp3, linki do polecanych stron, publikujących ciekawe materiały edukacyjne – filmy, bajki i baśnie, teatrzyki, piosenki…; zachęcają do aktywności i informacji zwrotnej w postaci zdjęć, uwag i propozycji.

Rodzice mają możliwość:

• komentowania – przesyłania informacji zwrotnych,
  • umieszczania własnych propozycji,
  • zamieszczania zdjęć obrazujących aktywność ich dziecka.

Minęły trzy tygodnie naszej wspólnej pracy. Dzięki też Państwu możemy się nią pochwalić. Poniżej zdjęcia świadczące o dużym zaangażowaniu Rodziców i Dzieci.

09-05-2021, admin