"Razem na Święta"

Jest nam miło poinformować wszystkich, że Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Staszowie przystąpiła do akcji Ministra Edukacji Narodowej "Razem na Święta". Celem jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi oraz budowanie wspólnoty i kształtowanie odpowiedzialności za innych.
Nasi uczniowie w okresie przedświątecznym włączyli się do wielu akcji charytatywnych pokazując jednocześnie, że bliskie są im troski i potrzeby innych. Szkolni wolontariusze wzięli udział w zbiórce artykułów spożywczych w staszowskich placówkach handlowych, zorganizowali słodki kiermasz dla podopiecznej Fundacji "Jagoda" im. Jagody Pachota, przygotowali także świąteczne kartki z życzeniami dla seniorów i emerytowanych nauczycieli, harcerze z II DH "Knieja" odwiedzili małych pacjentów na Oddziale Pediatrii w staszowskim szpitalu i jak co roku odwiedzą swoich znajomych i przyjaciół w Domu Dziecka w Denkowie. Nie zapomnieliśmy również o naszych niepełnosprawnych kolegach i koleżankach z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Staszowie, gdzie z drobnymi upominkami wybrali się nasi drugoklasiści. Czeka nas jeszcze spotkanie z seniorami w Koniemłotach i Kurozwękach. Cały czas trwa akcja "Góra grosza", w której wspomagamy dzieci wychowujące się poza swoją rodziną. Wszystkich nas połączy wspólne kolędowanie podczas jasełkowego spotkania "Dziś niebo się otwiera".
Wolontariusze i harcerze ze staszowskiej jedynki podejmują różne wyzwania świadczące o ich i odpowiedzialności, wrażliwości i empatii. Informacje z poszczególnych działań zamieszczane są na bieżąco na naszej stronie internetowej.
Pedagodzy szkolni
19-12-2019, admin