Światowy Dzień Czekolady

12 kwiecień 2021 r. był najsłodszym dniem w grupie 5 latków A, bo właśnie wtedy, na całym świecie, obchodzono Światowy Dzień Czekolady. W tym dniu wszystko kręciło się wokół tego smakołyku. To była także dobra okazja, by przybliżyć dzieciom fascynującą historię czekolady, podkreślającą, że pierwotnie był to napój przeznaczony dla królów. Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje czekolada i jakie są jej rodzaje. Zwróciliśmy naszą uwagę na to, że czekolada ma mnóstwo witamin, natomiast szkodzi jedzona w dużych ilościach.

Jednak najbardziej oczekiwanym elementem dnia były zajęcia kulinarne: samodzielne wykonanie torcików z wafli, herbatników oraz naleśników. Oba zadania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i całkowitym oddaniem ze strony dzieci.
Kulminacyjnym punktem Dnia Czekolady było próbowanie i smakowanie własnych wyrobówŻyczymy wszystkim - wszystkiego najsłodszego!

30-05-2021, admin