WIZYTA „KACZUSZEK” W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ MIASTA I GMINY STASZÓW

17 października nasze przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Staszowie. Dzieci z wielką radością udały się do tego magicznego dla nich miejsca. Była to pierwsza w tym roku szkolnym wizyta wśród tylu książek. Maluchy dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.

Z wielkim skupieniem słuchały czytanej przez panią bibliotekarkę książeczki pt. „Jesień Toli”, a następnie odpowiadały na pytania, dotyczące wysłuchanego tekstu oraz obejrzanej prezentacji na temat jesieni i jej zwiastunów. Potem przyszła pora na wykonanie prac plastycznych z jesiennych kolorowych liści oraz papieru. Dzieci wyczarowywały piękne wesołe jeżyki, które mogły ze sobą zabrać na pamiątkę. Na koniec przedszkolaki obejrzały kultową polską bajkę o Reksiu.

Serdecznie dziękujemy Paniom Joli Gątarskiej i Kasi Raczyńskiej za miłe spotkanie.

13-11-2022, Wioletta Korczak