Wizyta „Kwiatuszków” w Bibliotece Pedagogicznej

Czterolatki z grupy Kwiatuszki po raz pierwszy udały się na zajęcia do Biblioteki Pedagogicznej. Dzieci podczas zajęć wysłuchały bajki, pt. „Kicia Kocia”, oglądały książki dostępne w bibliotece, rozpoznawały zagadki - cienie dotyczące bajek oraz zostały zaangażowane do działań plastycznych. Dla niektórych czterolatków była to pierwsza wizyta w bibliotece. Zajęcia biblioteczne miały przede wszystkim wyposażyć przedszkolaki w szereg kompetencji poznawczych związanych z nowym miejscem oraz oczywiście dały możliwość obcowania z książką, co jest niezmiernie istotne dla rozwoju myślenia, pamięci i mowy dziecka.

18-05-2023, Wioletta Korczak