Wizyta Pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Rytwienianki” w grupie Kwiatuszki

Grupę Kwiatuszki odwiedziły panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Rytwian. Panie przybyły w strojach ludowych, by zaprezentować dzieciom dawne odświętne ubranie. Nasi goście opowiedzieli o swojej pracy, przybliżyli dzieciom wiedzę na temat ludowych zwyczajów. Następnie Panie zdradziły dzieciom tajną recepturę na najlepsze gofry i muffinki, by w dalszej kolejności wspólnie z dziećmi je wykonać. Na zakończenie Panie wspólnie z przedszkolakami pobawiły się w zabawę muzyczno–ruchową „czy chudzi, czy grubi”. Podczas spotkania panowała wspaniała atmosfera.

18-05-2023, Wioletta Korczak