WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W KPP STASZÓW

25 października dzieci z grupy „ Biedronki” odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Staszowie. Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komisariatu i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

W trakcie spotkania policjanci opowiadali o służbie, czym się zajmują, a także przypominali dzieciom, co zrobić, by być bezpiecznym. Następnie policjanci przybliżyli dzieciom, na czym polega praca technika kryminalistyki. Była możliwość odbicia swoich linii papilarnych oraz zapozowania do fotografii na wzór tej wykonywanej sprawcom różnych przestępstw.

Ostatnim etapem było spotkanie z policyjnym przewodnikiem psa służbowego i jego czworonożnym kompanem. Na tą część wizyty dzieci czekały najbardziej, dopytując o policyjnego czworonoga. Funkcjonariusz na co dzień opiekujący się psem opowiedział jak istotny jest psi węch podczas poszukiwań osób zaginionych. Na koniec przedszkolaki zobaczyły na czym polega tresura psa policyjnego oraz obejrzały radiowóz policyjny od środka.

12-11-2023, Wioletta Korczak