Wycieczka do Pacanowa

Dnia 16.10.2015r. grupa dzieci 5 letnich „C” wraz z wychowawcami Emilią Kowalską i Beatą Chmiel wybrały się do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Od rana radości nie było końca. Po dotarciu na miejsce obiekt od razu bardzo przypadł im do gustu.Alejki spacerowe, pomosty nad fosami z wodą, kuźnia, koło młyńskie nawoływały do zabawy. W obiekcie na dzieci czekała niezapomniana wystawa „ Bajkowy świat” utrzymana w charakterze interaktywnej zabawy przy wykorzystaniu technik multimedialnych.

Ogromne wrażenie na przedszkolakach zrobił zaczarowany ogród, magiczne drzewo, krzywe zwierciadło i zamek smoka. Najwięcej jednak atrakcji przeżyły podczas bajkowej podróży zaczarowanym pociągiem. Dzieci nie oglądały biernie przedmiotów. Uzyskały informacje z zakresu historii i gatunku bajki, zdobyły konkretne umiejętności, nauczyły się odróżnić dobro od zła, prawdę od fałszu. Po powrocie do przedszkola rozmów między dziećmi nie było końca. Były zmęczone ale bardzo zadowolone i szczęśliwe.