ZAPACH ŚWIĄT

Boże Narodzenie coraz bliżej, dlatego grupa Motylków zabrała się za świąteczne wypieki. Tym razem dzieci wspólnie przygotowywały piernikowe mufinki. Przed przystąpieniem do pracy przypomnieliśmy zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z urządzeń kuchennych oraz zasady higieny, niezbędne w trakcie przygotowania posiłków. Po zapoznaniu się z recepturą przedszkolaki wzięły się do pracy: rozpoznawały produkty i sprzęty potrzebne do wypieku babeczek, skrupulatnie odmierzały ilość składników, a także energicznie mieszały ciasto, aby ciastka pięknie wyrosły. Podczas pieczenia po całym przedszkolu unosił się wspaniały aromat przypraw korzennych, a dzieci nie mogły doczekać się degustacji. Zabawa była doskonała, a mufinki wyszły przepiękne i bardzo smaczne, bo w mgnieniu oka znikały z talerzy.

12-12-2019, admin