„Życzenia wielkanocne dla innych”

Przyłącz się do akcji „Życzenia wielkanocne dla innych”

Zbliżają się Święta Wielkanocne. Niestety, w tym roku nie będzie to pora spotkań i odwiedzin. Musimy przebywać w naszych domach, tylko wśród najbliższych.

W związku z tym, inspirując się pomysłem Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy, pedagodzy szkolni zachęcają wszystkie dzieci do przyłączenia się do akcji wysyłania życzeń wielkanocnych dla innych osób.

Pamiętajmy, że są ludzie, dla których ten świąteczny czas będzie dużo trudniejszy. To osoby opuszczone, chore, niepełnosprawne, potrzebujące wsparcia. To nasi starsi, samotni sąsiedzi. Pacjenci hospicjów i szpitali. Mieszkańcy Domów Spokojnej Starości, Domów Opieki Społecznej, ośrodków, w których pomaga się bezdomnym, Domów Samotnych Matek. Dla nich kontakt z krewnymi i z pomagającymi im wolontariuszami będzie bardzo ograniczony.

Pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia oraz służb mundurowych, od których pracy i poświęcenia tak wiele dzisiaj zależy. Dajmy tym osobom znać, że o nich pamiętamy, że się o nich troszczymy! Przekażmy im miłe życzenia wielkanocne.

Drogie Dzieci, szczególnie zachęcamy do tego Was - abyście otworzyły serca i uruchomiły wyobraźnię.

Jak możecie przyłączyć się do tej akcji?

Wybierzcie osobę bądź instytucję, do której chcecie wysłać życzenia. Rodzice z pewnością Wam w tym pomogą. Wykonajcie pracę plastyczną, sfotografujcie ją lub nagrajcie krótki filmik z życzeniami i wyślijcie pocztą elektroniczną.

Jesteśmy pewne, że nie zabraknie wam zapału, ani dobrych pomysłów. Dzielcie się nimi z waszymi rówieśnikami! Niech jak najwięcej osób dowie się, że w tym trudnym czasie wszyscy myślimy o sobie nawzajem i że wspólnie się wspieramy.

Gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji!

Pedagodzy szkolni:

Grażyna Kwiecień