I MARSZ POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH

08.02.2018r. odbył się I Marsz Powstańców Styczniowych na trasie Staszów – Kurozwęki. W marszu wzięło udział około 200 uczestników, w tym uczniowie naszej placówki. O godzinie 9.00 uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele św. Bartłomieja w Staszowie. Po mszy wszyscy zebrali się przy mogile Powstańców Styczniowych znajdującej się na cmentarzu obok kościoła, skąd ruszyli w trasę. Kolejnymi etapami było odwiedzenie pomników – mogił powstańczych gdzie młodzież szkolna zaprezentowała informacje przybliżające bitwę staszowską z czasów powstania. Meta marszu znajdowała się w PSP w Kurozwękach gdzie odbył się konkurs wiedzy na temat Powstania Styczniowego. I miejsce w konkursie zajęli uczniowie naszej szkoły. Pani wiceburmistrz Ewa Kondek wręczając dyplomy i nagrody gratulowała ogromnej wiedzy, jaką wykazali się uczestnicy konkursu.

05-03-2018, admin