Konkurs "Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza"

ETAP 1

ETAP 2

Wspólnie z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Kielcach Filią w Staszowie przeprowadziliśmy konkurs na temat życia i twórczości Henryka Sienkiewicza - tegorocznego patrona roku. Rywalizacja odbywała się w dwóch etapach. 10 marca 2016 roku miał miejsce etap pisemny. Otworzył go dyrektor ZPO nr 1 w Staszowie Dariusz Firmanty wraz z dyrektor Biblioteki Pedagogicznej Moniką Stemplewską. Do współzawodnictwa przystąpiło 23 uczniów gimnazjum. Przez 45 minut zmagali się z obszernym testem.

Do drugiej części przeszło 10 osób. Miała ona miejsce 17 marca. Gimnazjaliści odpowiadali ustnie na pytania zadawane przez p. Dorotę Wójcik. Nad prawidłową punktacją czuwała p. Monika Stemplewska. Można było uzyskać 3 punkty za łatwe pytania lub 6 punktów za trudniejsze. Każdy z zawodników sam decydował, jakie wybiera. Uczestnikom kibicowały klasy Id, IIIc i IIId. Wszyscy zawodnicy byli bardzo dobrze przygotowani, więc komisja z przyjemnością słuchała prawidłowych odpowiedzi. W wyniku bardzo wyrównanej walki zwyciężyła Anna Wojtasińska z Ic, drugie miejsce zajęła Wiktoria Olszewska z IIIa, trzecie Gabriela Stondzik z IIIe. Każdy z uczestników otrzymał drobne upominki, a trzy osoby z najwyższą ilością punktów dostały nagrody książkowe. Fundatorem upominków i nagród była Biblioteka Pedagogiczna.

Na zdjęciach widać ostatnie przygotowania przed konkursem, a później przebieg konkursu.

BW

24-03-2016, admin