TALENCIAKI 2017

Talenciaki to konkurs o talentach małych i dużych. To okazja do zaprezentowania swoich artystycznych zdolności i umiejętności muzycznych, plastycznych, recytatorskich.

Przewodnią myślą konkursu Talenciaki 2017 było hasło: „ MIMO WIEKU MŁODEGO PRZERASTAMY TALENTEM CZŁOWIEKA DOROSŁEGO ”.

24 maja 2017 r. w Staszowskim Ośrodku Kultury odbyła się finałowa część I edycji konkursu Talenciaki 2017, zorganizowanego przez Zespół Placówek Oświatowych nr 1 im. T. Kościuszki w Staszowie. Główną nagrodą konkursu był Puchar Dyrektora Szkoły, o który walczyli najlepsi z najlepszych spośród wszystkich uczestników konkursu. Wyłonieni zostali oni podczas castingu, który odbył się 22 maja 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Staszowie.

W konkursie wzięły udział grupy przedszkolne: 4 – 5 latków A, 5 – 6 latków A, 6 latków B, 6 latków C oraz uczniowie klas I – III, którzy oceniani byli w czterech kategoriach: muzycznej, plastycznej, literackiej, tanecznej.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało szanowne jury w składzie: przewodniczący: Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych – Publicznego Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki i Przedszkola nr 4 im. T. Kościuszki w Staszowie – Pan Dariusz Firmanty, Wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Staszowie Pani Katarzyna Stawińska, Wicedyrektor Przedszkola nr 4 im. T. Kościuszki w Staszowie Pani Aneta Poniewierska, przedstawiciel Staszowskiego Ośrodka Kultury artysta, plastyk Pan Leszek Mass, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Pani Małgorzata Kałamaga – Pióro.

Jury było pod ogromnym wrażeniem umiejętności uczestników. Wyróżnienia otrzymali wszyscy występujący na scenie, natomiast Puchary Dyrektora Szkoły I edycji konkursu Talenciaki 2017 przyznano: 5 – 6 latkom A za wykonanie hiszpańskiego tańca, Natalii Szybie z klasy Ia za zaśpiewanie piosenki pt. „ Puszek okruszek ”, Kornelii Paliś z klasy IIc za zaprezentowanie tańca nowoczesnego według własnego pomysłu i choreografii oraz Kornelii Korycińskiej z klasy III a za wykonanie piosenki pt. „ Ośla ławka ”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom I edycji Konkursu Talenciaki 2017, którzy w niezwykły sposób zaprezentowali swoje talenty. Gratulujemy im dalszych sukcesów i zapraszamy na II edycję konkursu Talenciaki, która odbędzie się już za rok.

31-05-2017, admin