Wielkanoc w Przedszkolu Nr 4

Wielkanoc to szczególny czas w naszych domach. Również dla dzieci z Przedszkola Nr 4 w Staszowie był to wyjątkowy okres. W ciągu całego tygodnia dzieci wraz z nauczycielami poznawały polskie tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi oraz przygotowywały świąteczne dekoracje. Największą radość wzbudziło własnoręczne malowanie pisanek, wycinanie zajączków i baranków, a także założenie "wiosennego ogródka" w którym dzieci wysadzały kwiaty oraz wysiewały rzeżuchę. Podsumowaniem pracowitego wiosennego okresu była uroczystość pt. "Wielkanocne tradycje" przygotowana przez dzieci z grupy 4 latki "A" pod opieką wychowawcy pani Katarzyny Kubik. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny, podczas którego śpiewały i recytowały wiersze związane z tradycjami wielkanocnymi. Oprawę muzyczną zapewnił chór dzieci 5 latków "C" pod kierunkiem pani Emilii Kowalskiej. Zaproszeni goście oraz rodzice podziwiali wspaniale wykonany artystyczny występ oraz piękne świątecze dekoracje za co dzieci otrzymały gromkie oklaski.

11-04-2016, admin